menu

Opunciový olej - kaktusom proti vráskam

Opunciový olej - kaktusom proti vráskam Opunciový olej je rastlinný olej získavaný z plodov opuncie (r. Opuntia ficus-indica). Ten náš pochádza z juhozápadného Maroka, odkiaľ už smeruje priamo do Vašich fľaštičiek.

ÚČINKY OPUNCIOVÉHO OLEJA:


Svoju slávu si opunciový olej získava predovšetkým pre schopnosť vyrovnávať drobné mimické vrásky. Práve jeho prínosy sú tým, prečo je opunciový olej stále obľúbenejší:
  • má mimoriadne schopnosti hĺbkovej hydratácie a vyrovnávania vrások
  • výborne sa vsakuje a oproti iným olejom nezanecháva takmer žiadny mastný film
  • je to dlhodobo udržateľný produkt, s takmer nulovou uhlíkovou stopou a veľmi pozitívnym ekologickým dopadom.
AKO OPUNCIOVÝ OLEJ POUŽÍVAŤ:

Opunciový olej sa môže používať úplne rovnako ako arganový, teda na navlhčenú až mokrú pokožku. Vzhľadom k účinkom na drobné vrásky môže plne nahradiť drahé očné séra alebo krémy proti vráskam. Rovnako ako pri arganovom oleji je aj množstvo nanášaného oleja individuálne a záleží na veľkosti ošetrovaného miesta. Pri použití iba na okolie očí napríklad úplne stačí iba jedna kvapka vmasírovaná do kože. Opunciový olej patrí medzi tzv. suché oleje, takže nezanecháva pocit mastnoty a veľmi rýchlo sa do pokožky vstrebáva. Odporúčame nanášať aspoň dvakrát denne, aby mohol olej naplno rozvinúť svoje účinky.

A AKO SA OPUNCIOVÝ OLEJ SAGRADA NATURA VYRÁBA?

Opunciový olej sa lisuje zo semiačok získavaných z dužiny plodov opuncie. Oleja je v týchto semiačkach tak málo, že na jeden liter oleja je potrebné spracovať takmer tonu plodov. A tie sa z opuncií nedajú oberať inak ako ručne. Práve ručný zber takéhoto množstva plodov je to, čo najviac ovplyvňuje cenu opunciového oleja.

A ČO KVALITA?

Tak ako všade, i kvalita opunciového oleja je odrazom kvality vstupných surovín a výrobných postupov. Predovšetkým dôkladný výber zrelých a zdravých plodov dokáže stvoriť kvalitný opunciový olej. Je vylúčené, aby sa pre olej spracovávali plody nezrelé, nahnité alebo napadnuté škodcami. Lisovanie potom naši marockí dodávatelia vykonávajú na profesionálnych nerezových strojoch a iba za studena. Pretože ide o výrobu v BIO režime, tak nielenže plody nepochádzajú z chemicky ošetrovaných opuncií, ale ani v samotných výrobných priestoroch nie je možné použitie žiadnych insekticídov alebo iných nebezpečných chemikálií, aby neprenikli do lisovaného oleja.

VEDELI STE, ŽE...?
  • Pestovanie opuncií má v púšti veľmi pozitívny ekologický dopad. Opuncie totiž nepotrebujú žiadne zavlažovanie a naopak poskytujú životodarný tieň ďalším rastlinám, ktoré by tam inak bez nich nemohli rásť.
  • Opuncie sa do Stredozemia rozšírili po objavení Ameriky Krištofom Kolumbom. Ich pôvodnou domovinou je oblasť dnešného Mexika, kde sa už od dôb Aztékov používajú k mnohým liečebným účelom.back
BO50
Arganový balzam - Esencia orientu 50ml
17,40 Eur - skladom
C50
Arganový olej - 100% čistý 50ml
17,20 Eur - skladom
MR50
Arganový olej - Ruža damašská 50ml
20,70 Eur - skladom
O10
Opunciový olej 10ml
23,10 Eur - skladom
forv
SAGRADA NATURA © 2013-2020  |  Všetky práva vyhradené. Akákoľvek časť tohto webu (texty, obrázky, popis nákupu, ďalšie časti servera), v celku alebo v časti môže byť kopírovaná alebo inak prezentovaná len s predchádzajúcim výslovným súhlasom autora.

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskôr do 48 hodín.