menu

Kozmetický arganový olej a jeho účinkyÚčinky arganového oleja na pleť a pokožku


Silný antioxidačný (anti-aging) efekt
- vysoký obsah vitamínu E a skvalenu, ideálny na starnúcu pleť

Hĺbková hydratácia a výživa
- zamatovo hebká pokožka hneď po aplikácii

Vyhladzovanie vrások
- podpora tvorby kolagénu a elastínu v pokožke – viac tu

Znižovanie tvorby kožného mazu
- podstatne nižšia tvorba kožného mazu už po 14 dňoch

Liečebné účinky
- ekzémy, akné, lupienka, slnečné popáleniny, podráždenia a zápaly pokožky

Prečítajte si viac o arganovom oleji na tvár

Účinky arganového oleja na vlasy


Vrátenie prirodzenej vitality a lesku vlasov
- výživa vlasov od korienkov až po končeky, obnova a zosilnenie štruktúry vlasov

Výživa vlasových korienkov
- vďaka vysokému obsahu vitamínu E a vyšších mastných kyselín

Hĺbková hydratácia
- zamatovo hebké a napriek tomu silné vlasy od korienkov po končeky

Koniec lámavým či štiepavým končekom
- vyživuje a zaceľuje vlasové končeky

Liečivé účinky na vlasovú pokožku
- ekzémy, akné, lupienka, slnečné popáleniny, podráždenia a zápaly pokožky

Viac o arganovom oleji a jeho použití na vlasy.
foto

Použitie na nechty


Silný regeneračný efekt
- vysoký obsah vitamínu E a skvalenu nechty omladzuje a posilňuje

Koniec lámavým nechtom
- poskytuje nechtom a nechtovému lôžku prírodnú výživu

Hĺbková hydratácia a výživa nechtovej kožtičky
- zaceľuje defekty kože a zanecháva pokožku zamatovo hebkú

Liečebné účinky
- ekzémy, lupienka, popáleniny, podráždenia a zápaly

foto

foto

Kulinársky arganový olej prospieva Vášmu zdraviu


Bojuje proti vysokému cholesterolu
- výrazne snižuje hodnoty „zlého“ LDL cholesterolu a triglyceridov, a zároveň zvyšuje hodnoty "dobrého" HDL cholesterolu

Účinne pôsobí proti vysokému krvnému tlaku
- chráni pred kardiovaskulárnymi chorobami ako ateroskleróza

Slúži ako prevencia proti rakovinovým ochoreniam
- preukázateľne brzdí vývoj rakovinových buniek

Znižuje obsah cukru v krvi

V kuchyni sa kulinársky arganový olej používa rovnakým spôsobom ako olivový olej, teda pre teplú i studenú kuchyňu. V Maroku sa z neho najčastejšie pripravujú tradičné pokrmy ako Kuskus a Tádžín, alebo slúžia k príprave deťmi veľmi obľúbenej medovo-orieškovej nátierky zvanej Amlú, ktorá okrem oleja obsahuje i med a drvené pražené mandle. Kulinársky arganový olej sa ale v Maroku pojedá i vo svojej čistej podobe, a to spôsobom, kedy sa do neho namáča čerstvo upečený chlieb.

foto

Ako poznať kvalitu arganového oleja?


Kvalita arganového oleja má zásadný vplyv na jeho účinky. Podobne ako existujú rôzne kvalitné olivové oleje, sú aj medzi tými arganovými priepastné rozdiely. Aby bol arganový olej kvalitný, musí byť rovnako ako ten olivový vyrobený z kvalitných surovín a za správnych podmienok.

Ako teda spoznať kvalitný arganový olej?


- Medzi hlavné ukazovatele kvality arganového oleja patrí vôňa, vzhľad, efekt, a niekedy i jeho cena.

Vôňa veľa napovie


- Vôňa je najdôležitejším ukazovateľom kvality arganového oleja. Zatiaľ čo kulinárske arganové oleje majú intenzívnu vôňu pražených orieškov takmer vždy, pri tých kozmetických je vôňa priamym ukazovateľom kvality. Len kvalitne vyrobený kozmetický arganový olej má špecificky jemnú prírodnú vôňu, ktorá ľahko pripomína oriešky.

Pri nepríjemnej vôni spozornite


- Vôňa arganového oleja by nemala obsahovať žiadny výrazný nepríjemný tón, ako kyslý zápach, alebo „kozí odór“ (viac o tejto problematike tu). Ak naopak arganovému oleju chýba akákoľvek vôňa, bola z neho z nejakého dôvodu umelo odstránená. Pri dezodorizácii ale olej nestráca len vôňu, ale aj podstatnú časť svojich účinných látok.

Akú farbu by mal mať?


- Kozmetický arganový olej má žltú až svetlooranžovú “olejovú“ farbu. Kulinárska varianta oleja je potom o niečo tmavšia. V oboch variantách sa môže tvoriť ľahký sediment alebo zákal, ktorý je zvyškom po mletých arganových mandličkách. Sediment tak jasne ukazuje, že bol olej čistený natoľko, aby neobsahoval zvyšky mandliček, ale zároveň nie toľko, aby čistením stratil na účinkoch.

Je arganový olej mastný?


- Kvalitný arganový olej sa pri dodržaní správneho dávkovania ľahko do pokožky vstrebáva a nezanecháva mastný film, ako iné oleje. Rozhodne by arganový olej nemal byť slizovitý, lepivý, či vodnatý, a spôsobovať na pokožke podráždenie. Pravý arganový olej je totiž hypoalergénny. foto
foto

Vyhnite sa parfémovaným olejom a konzervantom


- Arganový olej v sebe nepotrebuje mať žiadne konzervanty - sám už totiž obsahuje vysoké percento prírodného vitamínu E, ktorý je pre konzerváciu dostačujúci. Taktiež by nemal byť arganový olej nijako parfémovaný, aby sa dala jeho kvalita vždy podľa vône ľahko kontrolovať. V zložení produktu by tak mala byť vždy uvedená len jedna zložka, a to 100% čistý olej z jadier argánie trnitej, v názvosloví INCI ďalej "Argania Spinosa Kernel Oil". Každá látka, ktorá je k oleju pridaná navyše, môže maskovať mnohé nedostatky.

Nevhodné obaly olej znehodnotia


- Číre obaly sú pre arganový olej ako kozmetický, tak i kulinársky absolútne nevhodné. Podobne ako pri iných panenských olejoch spôsobujú niektoré zložky slnečného svetla i pri tom arganovom rozpad mnohých účinných látok. Obalový materiál by tak mal byť zatmavený, a naviac z celkom nezávadného materiálu, ktorý do oleja nebude nič uvoľňovať. Preto naše arganové oleje ponúkame výhradne v zatmavenom skle.

Prečo nemôže byť pravý arganový olej lacný?


- Arganový olej je vo svete považovaný za jeden z najvzácnejších a najdrahších rastlinných olejov. Je to dané veľkým množstvom surovín, ktoré sú pre jeho výrobu spracovávané, ich vzácnosťou, a predovšetkým mnohými hodinami tvrdej ručnej práce (Širšie o výrobe v tomto článku).

Aké sú nástrahy lacných olejov?


- I v Maroku platí, že najlacnejší arganový olej býva tiež ten najmenej kvalitný. Lacné oleje sa často vyrábajú chemickou extrakciou, alebo tradičnou ručnou cestou za nehygienických podmienok. Ich nízka cena je vykúpená „prázdnosťou“ oleja v prvom prípade, a nedostatočnou trvanlivosťou v prípade druhom. Arganový olej sa v Maroku tiež bohužiaľ veľmi často riedi lacnejšími olejmi, čo sa stáva tak pri olejoch určených pre marocký trh, ako aj u tých určených pre export.

Kde v Maroku arganový olej nakupovať?


- Ak si ako turisti chcete z Maroka priviezť kvalitný arganový olej, radšej ho vôbec nekupujte mimo oficiálnej ženskej manufaktúry. Jedine tam máte totiž najvyššiu pravdepodobnosť, že nakúpite kvalitný produkt, ktorý za vynaložené financie naozaj stojí.

foto

Čo zaručuje kvalitu a účinky produktov ARGANEOL?


Výrobcu nášho arganového oleja sme starostlivo v Maroku vyberali z mnohých producentov - naše dodávateľky, ktoré preukázaly mimoriadnu svedomitosť a kvalitu svojich produktov, sídlia priamo v srdci arganových porastov, neďaleko mesta Taroudant.

Priamy dovoz a neustály kontakt s výrobcom - nakupujeme bezprostredne od žien združených v arganovej manufaktúre, ktorú osobne navštevujeme, a naším produktom tak zaisťujeme plnú kontrolu nad kvalitou.

Všetok arganový olej obsiahnutý v našich produktoch bol vyrobený v BIO kvalite pod dohľadom francúzskej certifikačnej spoločnosti ECOCERT a len z pôvodnej odrody stromov, ktoré v prírode voľne rastú už tisícročia. Také stromy neboli nikdy šľachtené, geneticky modifikované, a ani na ne nikdy neboli aplikované žiadne hnojivá či postreky.

Kozmetické i kulinárske oleje ARGANEOL boli vyrobené v Maroku a do fľaší plnené v Českej republike za prísnych hygienických podmienok stanovených EU. Sme rýdzo česká spoločnosť.

Kozmetický arganový olej ARGANEOL bol v januári 2014 posudzovaný Štátnym zdravotným ústavom v Prahe a bol zhodnotený ako bezpečný pre zdravie osôb. Výrobok spĺňa požiadavky na bezpečnosť špecifikovanú v Nariadení Európskeho Parlamentu a Rady (ES) č.1223/2009, o kozmetických prípravkoch.

Arganové oleje ARGANEOL neobsahujú a nikdy nebudú obsahovať farbivá, konzervačné látky, parabény, produkty živočíšnej výroby, ropné deriváty, rozpúšťadlá, silikóny. K výrobe arganových olejov ARGANEOL neboli použité zvieratá ani ich produkty. Výrobky neboli testované na zvieratách.


back
C50
BIO arganový olej 50ml
17,20 Eur - skladom
MV50
Vlasové sérum 50ml
20,80 Eur - skladom
O10
BIO opunciový olej 10ml
23,10 Eur - skladom
S11
Arganové mydlo SENSITIVE 100g
6,30 Eur - skladom
forv
gopay visa visa master master

Všetky práva vyhradené. Akákoľvek časť tohto webu (texty, obrázky, popis nákupu, ďalšie časti servera),
v celku alebo v časti môže byť kopírovaná alebo inak prezentovaná len s predchádzajúcim výslovným súhlasom autora.
ARGANEOL © 2013-2019

gopay visa visa
master master
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskôr do 48 hodín.