menu

BIO arganový olej – certifikovaná prírodná kozmetika


foto

Arganový olej ARGANEOL nie je iba prírodným kozmetickým produktom, ale nesie aj certifikované označenie BIO. Marocká ženská manufaktúra, ktorá firme ARGANEOL olej dodáva, získala v roku 2013 certifikát ECOCERT. Ochranná známka ECOCERT znamená, že produkty obsahujú suroviny z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva. Udeľuje ju francúzsky certifikačný orgán ECOCERT, ktorý ako prvý vyvinul v r.2003 štandard pre biokozmetiku. Certifikát ECOCERT garantuje, že výrobok spĺňa okrem iného aj tieto prísne požiadavky - minimálne 95% všetkých zložiek je prírodného pôvodu a pri výrobe kozmetického prípravku sa dbá na ekologicky šetrné postupy.

Okrem certifikátu ECOCERT získal arganový olej ARGANEOL i certifikát CPK-bio, certifikovaná prírodná kozmetika - BIO. Certifikát udeľuje nezávislý certifikačný a inšpekčný orgán KEZ - Kontrola ekologického poľnohospodárstva. Jednou z hlavných a najdôležitejších podmienok na získanie tohto certifikátu je používanie výhradne prírodných surovín, ktorých zber prebieha šetrným spôsobom. Dôraz je kladený na ochranu životného prostredia a minimálny vplyv na prírodu. Výrobok musí obsahovať aj zložky získané z ekologického poľnohospodárstva.

foto

Všetky tieto podmienky spoločnosť ARGANEOL spĺňa. Arganové stromy, z ktorých mandličiek je olej získavaný, nie sú chemicky ošetrované ani hnojené a rastú v ich prirodzenom prostredí. Neboli geneticky modifikované a pochádzajú iba z pôvodnej odrody stromov, ktoré v prírode voľne rastú už po tisícročia. Všetky suroviny, ktoré pri výrobe oleja vznikajú, sú následne využívané. Nedochádza teda k zaťažovaniu prostredia vzniknutým odpadom a plodiny stromov sú plne využité. Škrupiny z arganových orieškov sa napríklad používajú ako kurivo, šupky arganových plodov zase ako výživné krmivo pre dobytok, a zvyšky arganových mandličiek sú po vylisovaní oleja používané ako peelingová zložka do mydiel.

Arganový olej ARGANEOL tiež neobsahuje žiadne pridané chemické látky, konzervanty ani farbivá. Výrobok neobsahuje žiadne syntetické zlúčeniny ani zdraviu škodlivé látky. Pri jeho výrobe nie sú použité geneticky modifikované zložky, ropné deriváty, syntetické vonné látky, chemické konzervačné látky, umelé farbivá, chemické UV filtre ani látky živočíšneho pôvodu, ktorých získanie zahŕňa smrť zvieraťa. Arganový olej ARGANEOL nebol testovaný na zvieratách.
back
A250
33,20 Eur - skladom
BIO arganový olej kulinársky 250 ml
C100
27,20 Eur - skladom
BIO arganový olej kozmetický 100 ml
C50
16,50 Eur - skladom
BIO arganový olej kozmetický 50 ml
G2
29,80 Eur - skladom
"Starostlivosť pre celé telo"
K50
17,90 Eur - skladom
Arganový denný krém 50 ml
O20
35 Eur - skladom
BIO opunciový olej 20 ml
forv
gopay visa visa master master

Všetky práva vyhradené. Akákoľvek časť tohto webu (texty, obrázky, popis nákupu, ďalšie časti servera),
v celku alebo v časti môže byť kopírovaná alebo inak prezentovaná len s predchádzajúcim výslovným súhlasom autora.
ARGANEOL © 2013-2017

gopay visa visa
master master
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskôr do 48 hodín.